האם כדאי לחברה למכירת מכוניות להתקין מערכת סולארית על גג העסק?

בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית בביקוש להתקנה של מערכות סולאריות על גגות של בתי עסקים. גם אתם שוקלים להתקין מערכת כזו? במאמר הבא נסביר מה זה מערכת סולארית, למה כדאי לכם להתקין מערכת סולארית על הגג של העסק ומה חשוב לבדוק לפני שעושים את זה.

מה זה מערכת סולארית?

מערכת סולארית היא מערכת שבאמצעותה תוכלו להפיק חשמל באופן עצמאי ולייתר את התלות בחברה החשמל. מדובר בפיתוח טכנולוגי מתקדם שתפס תאוצה בשנים האחרונות ולא מעט עסקים ובתים פרטיים מבקשים להתקין את המערכת הזו על גג הבית או העסק. המערכת הסולארית בנויה בראש ובראשונה מפנלים סולאריים שמותקנים על הגג. תפקידם של הפנלים הללו הוא לאגור את אנרגיית השמש ולהמיר אותה לחשמל שבו תוכלו להשתמש לצריכה השוטפת של העסק שלכם. בדומה לקולט השמש של הדוד, גם הפאנלים הסולאריים קולטים את אנרגיית השמש העוצמתית. עם זאת, בניגוד לקולט השמש, הפאנלים הסולאריים אינם זקוקים לקרני השמש הישירות על מנת לאגור את האנרגיה הטמונה בהם והם אוגרים אותה לאורך כל השעות שבהם יש אור ביממה.

למה כדאי לכם להתקין מערכת סולארית על הגג של העסק?

היתרון המשמעותי של המערכת הסולארית בא לידי ביטוי בכך שהיא מסייעת לכם לחסוך לא מעט כסף. אנחנו בטוחים שלכם, בתור בעלי עסק לרכבים, יש לא מעט הוצאות שוטפות במשך השנה. לכן, אנחנו בטוחים שמערכת כזו יכולה לסייע לכם לחסוך המון כסף שאותו אתם מוציאים היום על החשמל שחברת החשמל מספקת לכם.

 

 

אתם למעשה הופכים ליצרני חשמל עצמאיים ומשתמשים בו לצריכה הפרטית שלכם. אם תפיקו כמות גדולה יותר של חשמל ביחס לזו שתצרכו, חברת החשמל תזכה אתכם על זה. לכן בראייה ארוכת טווח יש סיכוי לא קטן שתחזירו מהר מאד את העלות של המערכת ואף תפיקו ממנה תשואה נאה מאד.

כמו כן חשוב לציין שבניגוד להפקת החשמל המסורתית, הפקת חשמל באמצעות מערכת סולארית הוא תהליך ירוק לחלוטין. במהלך הפקת החשמל לא נפלטת לאוויר העולם שום אנרגיה רעה, כך שאתם למעשה לוקחים חלק בתהליך ירוק ותורמים לאיכות הסביבה.

מה חשוב לבדוק לפני שמתקינים מערכת סולארית על הגג של העסק?

לפני שאתם ממהרים להזמין שירות של התקנת מערכת סולארית אנחנו ממליצים לכם לוודא שאין כשלים באיטום של הגג. זה לא בגלל שהמערכת הזו גורמת לנזילות, אלא מהסיבה הפשוטה שאם אחרי ההתקנה תגלו שיש כשלים קבלן האיטום יתקשה מאד לבצע עבורכם את העבודה. בנוסף, אנחנו ממליצים לכם לבחור בחברה ותיקה ומקצועית, כזו שיש לה עשרות שנות ניסיון בהתקנת מערכות סולאריות.

כמו כן, בדקו מראש אם יש הנחה לקבוצות. לא פעם החברות השונות מציעות הנחות שוות ללקוחות שמתאגדים יחד, זה פשוט מאד משתלם להן. לכן, בדקו אולי יד עוד כמה בתי עסק שמעוניינים בהתקנה ואז תקבלו הצעת מחיר שווה במיוחד. אל תשכחו לבדוק שיש אחריות על ההתקנה ודרשו אותה בכתב. בכל מקרה של כשל במערכת כתוצאה מהתקנה לא נכונה, אתם צריכים לדעת  שיש לכם כתובת ברורה לפנות אליה, אתם ממש לא צריכים לרדוף אחרי בעל המקצוע שביצע את ההתקנה.

לסיכום

אין ספק שלמערכת סולארית יש מגוון רחב של יתרונות ובראש ובראשונה, היא תסייע לכם לחסוך לא מעט כסף בתור עסק.