רכב גדול ורכבים קטניםאם אתם זקוקים לרכב שכור ליום או יומיים, ייתכן שתדלגו כלאחר יד על החלק החשוב ביותר בסיפור ולא תטרחו לבצע סקר שוק. ואכן, אנשים רבים המעוניינים בהשכרת רכב מוותרים על המחקר הקצר אך המשתלם ופשוט הולכים על חברת ההשכרה הראשונה שנתקלו בשמה בשיטוט זריז ברשת. זה המקום לציין כי מדובר בטעות ואפילו בטעות שעלולה לעלות לכם ביוקר. אולי יפתיע אתכם לגלות, אבל חברות השכרת הרכבים לא נוהגות לתאם ביניהן מחירים ולא אחת ניתן לראות כי ישנם פערים של מאות שקלים ואף למעלה מכך בין חברה אחת לשנייה.

החשיבות של השוואת מחירים

השוואת מחירים היא צעד בסיסי וחשוב שעליכם להתעכב ולהתעקש עליו בכל פעם שאתם באים במגע עם חברות השכרת רכב ומדובר בפעולה הכרחית וחשובה במיוחד, בעיקר כשמדובר בהשכרת רכב לטווח ארוך. חשבו על זה כך – אמנם חיסכון של 100 שקלים הוא עניין של מה בכך עבור אנשים מסוימים וייתכן שהזמן שלהם יקר יותר ולכן הם מעדיפים לבחור חברה באקראי מבלי לבזבז זמן יקר על סקר שוק וביצוע השוואת מחירים. אך מה קורה כאשר מדובר בתקופה של שבוע או חודש? במקרה הזה הפער כבר יכול לעמוד על הרבה יותר מכך ולהיות משמעותי עד שלא ניתן עוד להתעלם ממנו.

אז מה בדיוק צריך להשוות?

להלן רשימה מסודרת ומפורטת של כל הנושאים שצריך לברר כאשר מגיעים לחברת השכרת רכב, על מנת לאסוף נתונים לטובת ביצוע של השוואת מחירים יסודית ויעילה: