5 דרכי תחבורה חלופיות לקניית רכב

אם אתם מתלבטים בין רכישת רכב בשלב זה בחייכם, חשוב שתדעו כי למרות שרכב פרטי מהווה פתרון נפלא להגעה ממקום למקום, הוא יכול להיות גם לרועץ בעיקר כאשר מדובר במגורים ועבודה בערים פקוקות – מה שמוביל לעיכובים גדולים בזמן הנסיעה, הוצאה כספית גדולה ובזבוז זמן מיותר בכבישים ובפקקים.

מלבד זאת קניית רכב ואחזקת רכב הן הוצאות שנחשבות גבוהות כאשר אחזקת רכב, ביטוח רכב, תיקונים ומחירי הדלק מגיעים לסכומים של כמה עשרות אלפי שקלים בשנה!.

בשל כך מומלץ לחשוב לעיתים על דרכים אחרונות ושונות לנסיעה תוך חשיבה על דרכי תחבורה יעילות יותר המתאימות לארוך חייכם. אז אילו דרכי תחבורה חלופיות לקניית רכב? הכנו לכם 5 דרכים בהמשך.

אופניים

רכישת אופניים בין אם אופניים חשמליים או אופניים רגילים היא דרך נפלאה ליהנות מהגעה קלה ממקום למקום. כיום באמצעות אופניים חשמליים המגיעים למהירות של 30 קמ"ש ניתן לנסוע בקלות בכל מקום תוך צליחת עליות, נסיעה בטוחה וקלה וחסכון עצום בדלק והוצאות.

בכל הנוגע למחירים של אופניים חשמליים ישנם כיום מגוון מחירים כאשר ניתן לבחור אופניים בעלות של החל מ 3,000 שקלים עד לאופניים יקרים יותר בעלי ביצועים בטווחים שונים.

גט טקסי

אם אתם רוצים להזמין מונית ממקום למקום בקלות ובאמצעות אפליקציה ייחודית חשוב שתכירו את אפליקציית 'גט טקסי'. אפליקציה מסוג זה מקנה לאנשים לתאם איסוף דרך האפליקציה בצורה החכמה והמהירה ביותר, היא מקנה את היכולת של נהגי המוניות לתקשר ישירות עם הנוסעים והיא מתאמת אסופים קלים במחיר אטרקטיבי, תוך יכולת להעביר משוב על נהגים.

רכבת

אין זה משנה אם מדובר ברכבת הקלה או ברכבת ישראל, נסיעה ברכבת מקלה מאד את ההגעה ממקום למקום. כיום באמצעות נסיעה והחלפת רכבות ניתן להגיע לכל מקום בקלות תוך שהקרונות נחשבים נוחים וכאלה שניתן לשתות בהם קפה ולהעביר את הבוקר או את שעות אחר הצהריים בקריאת עיתון בנוחות.

כיום כמעט בכל עיר מרכזית ישנה גישה קלה אל רכבת ישראל תוך שבירושלים ובערים כמו חיפה ישנן רכבות נוחות במיוחד לנסיעה בינעירונית.

השכרת רכב

אם אתם מטיילים בחג, רוצים לצאת בסופי השבוע והכל מבלי להתחייב לקניית רכב: תמיד תוכלו לשכור רכב המתאים לצרכים שלכם תוך תשלום יומי על הרכב. חברות להשכרת רכבים מקנות את היכולת לשכור רכבים מכל סוג החל מרכבי מיני עד לרכבים משפחתים ורכבי מנהלים ולכן קל יותר לבחור את הרכב המתאים לכם במחיר שאתם יכולים להרשות לעצמכם.

מוניות שירות

דרך נוספת לנוע ממקום למקום היא באמצעות מוניות שירות. מוניות מסוג זה הינן עירוניות ובין עירוניות והן מבטיחות הגעה מהירה מיעד ליעד תוך שיש לקחת בחשבון שמוניות כאלה הינן צפופות יחסית ומבצעות עצירות רבות בעיקר אם מדובר בנסיעה עירונית של איסוף נוסעים.

עם זאת הנסיעה זולה יחסית ותוך שניתן לתפוס מונית שירות כמעט בכל שעה ביום ובלילה ולכל מקום.

לסיכום, קניית רכב היא לא דבר הכרחי, וכיום באמצעות כמה וכמה דרכי הגעה שמנינו אפשר להגיע מהר יותר ממקום למקום גם בזכות שלל שירותים וגם בזכות פיתוחים שונים שנוצרו בישראל לאחרונה. לשם כך יש לבחור את הדרך הנוחה ביותר ולנוע בקלות ובבטיחות ממקום למקום.