טיפולים תקופתיים לרכב: אלה הטיפולים שחשוב שתעשו!

אם ביצעתם קניית רכב יד שניה או אם יש לכם רכב חדש ואתם רוצים שהמכונית שלכם תהיה תקינה ותחזיק מעמד לאורך שנים – חשוב שתדעו כי ישנם כמה וכמה טיפולים שנעשים לרכב ושומרים אותו פעיל ותקין.

כיום ישנן מוסכים ומכונים רבים המבצעים טיפולים תקופתיים לרכב אשר ישמחו לטפל ברכב שלכם גם אם מצבו אינו דורש תיקון. לשם כך חשוב שתדעו אילו טיפולים הינם חיוניים לרכב:

טיפול לרכב הינו הכרחי למי שרוצה ליהנות מאוטו שמור ותקין. את הרכב ניתן לתחזק בצורה טובה על ידי שלל טיפולים שבהם מחליפים שמנים, חלקים, רצועות, חיווטים ועוד, תוך שבכך מתחזקים את הרכב.

טיפולים תקופתיים מסוג זה יאפשרו לכם גם ליהנות מרכב בטוח ותקין וגם למכור אותו כרכב יד שניה תקין ושמור בסכום הגון.

טיפולים ברכב

אז אז מהם הטיפולים התקופתיים שיש לבצע לרכב?

כיום ישנם כמה טיפולים תקופתיים ביניהם: טיפול 5,000, 10,000 וטיפול 20,000 שנעשים על מנת לוודא את תקינות הרכב.

טיפולים מסוג זה רצוי שיתבצעו במוסכים מורשים, כאשר בזמן הטיפול נבדקים הברקסים ומוחלפים במידת הצורך, נעשה ניקיון מנוע וטיהור והחלפת שמנים, בודקים המומחים את המערכות הממוחשבות של רכב, את המנוע, תוך ביצוע של שלל טיפולים וחיזוקים שהרכב זקוק להם.

בעבר טיפול 5,000 וטיפול 10,000 היו נעשים בכל 5000 או 10000 קילומטרים. עם זאת כיום החוקים מעט השתנו ויש לבצע את הטיפול לפי הוראות היצרן.

פירוט הטיפולים:

טיפול 5,000

טיפול זה אינו נחשב גדול והוא כולל: בדיקת שמן מנוע, שמן גיר, בדיקת שמני ברקסים, שמן הגה, ניקוי פילטרים, בדיקת בלמים, בדיקה של מערכת היגוי ובדיקת מערכות המים ברכב. הטיפול מתבצע על פי הוראות היצרן שניתן למצוא בחוברת הרכב או באתרי האינטרנט של היצרנים השונים.

טיפול 10,000

טיפול זה נחשב מקיף יותר והוא כולל החלפת שמן מנוע, בדיקה והחלפת גיר, החלפת פילטרים, החלפת פילטר דלק, החלפת פילטר אוויר, בדיקה והחלפת רצועות טיימינג, בדיקת בלמים והחלפת גלגלים, בדיקה של הפלגים והחלפתם ברכב, כאשר גם כאן הטיפול נעשה לפי הוראות היצרן.

טיפול 20,000

טיפול זה נעשה בעיקר במכוניות מסחריות אך גם לעיתים במכונית פרטיות והוא כולל בדיקות של שמנים, ברקסים, מנוע, רצועות עוד לאחר 20 אלף קילומטר. כדי לבצע את הטיפול בזמן המתאים יש לבצע את הטיפול כל 15 אלף קילומטרים ובכך להקדים לטפל ברכב ולהימנע מטיפולים מסובכים יותר בטיפול 20,000  .

בנוסף לטיפולים התקופתיים, רצוי לבצע בעת הצורך מגוון טיפולים כמו החלפת צמיגים אותם יש להחליף כל שנתיים, החלפת מצבר בכל 4 שנים, תוך תיקוני פח וצבע שיקנו למכונית שלכם מראה יפה וחדיש.

החלפת צמיגים

את הצמיגים יש להחליף כל שנתיים תוך שלעיתים החלפת צמיגים תעשה בזמן הטסט לרכב. בחרו בצמיגים איכותיים, יציבים וכאלה שמתאימים לדגם הרכב שלכם ונחשבים מונעי החלקה ובולמי זעזועים.

החלפת צמיגים לרכב

החלפת מצבר

את המצבר יש להחליף כל 3 עד 4 שנים .החלפת מצבר במידה נכונה תעזור לכם לא להגיע למצב שבו המצבר נגמר ומונע מכם לנסוע עם הרכב. את המצבר ניתן להחליף במוסף או באופן עצמאי ברכישת מצבר מתאים בחנויות הבניין והרכב.

צביעת הרכב

עם השנים הצבע של הרכב דוהה וניזוק בשל פגעי מזג האוויר ולשלשות יונים. לשם כך מומלץ לבצע צביעה של הרכב וגם תיקוני פח במידה וישנם נזקים לרכב מחניות לא נכונות, תאונות והתנגשויות קלות שגרמו נזק למראה הרכב.

בצעו את כלל התיקונים ותוכלו ליהנות מרכב תקין שיאפשר לכם בעת מכירת רכב יד שנייה -לקבל על רכבכם תשלום מעולה.