אילו סוגי ביטוח רכב קיימים ואילו מקרים הם מכסים?

כל מי שיש לו רכב יודע שממש כפי שעליו לברר אם למלא סולר או בנזין, כך גם עליו לברר איזה ביטוח מוטב לרכוש, וזאת כי לצד העובדה שביטוח חובה הוא אכן בגדר חובה, קיימים ביטוחים נוספים שהם רק בגדר הצעה. אז אם גם אתם בימים אלו עומדים לסגור את נושא הביטוחים לרכב, מוזמנים להבין אלו סוגים קיימים, מהם ההבדלים, מהי עלות וכיצד ניתן להתאים את הביטוח המתאים ביותר נקודתית עבור הרכב והצרכים שלכם.

מבקשים להשוות? השאירו זאת לגוף מקצועי!

ראשית נציין שהתחרות על כל לקוח בתחום ביטוחי הרכב מאוד גדולה, ועל כן בהחלט אין לסגור עסקה עם חברת הביטוח הראשונה שבה נתקלים, אלא מוטב לערוך השוואה, כזו שעשויה לחסוך מאות שקלים מדי שנה. עם זאת, אין זה כלל הכרחי שאתם תערכו את ההשוואה בעצמכם. האומנם? מוזמנים להכיר את "ביטוח בטאץ'". מדובר בסוכנות שעובדת מול מיטב חברות הביטוחים, כך שבאמצעות לחיצת כפתור באתר החדש מציינים איזה ביטוח מחפשים, מפנימים מהם ההבדלים בין הביטוחים השונים ומקבלים בתוך שעה קלה הצעה רלוונטית. מכאן שגוף מקצועי ומנוסה בתחום מבצע עבורכם את ההשוואה, כך שלכם רק נותר להרוויח, ואף באמצעות התנהלות נוחה ומקוונת.

אילו סוגי ביטוח רכב קיימים?

בתחום הרכבים ניתן למצוא 3 סוגי ביטוחים. קיים ביטוח חובה, ביטוח מקיף וביטוח צד ג'. מה כל ביטוח יודע להציע ומהם ההבדלים? ניגשנו לעשות סדר!

ביטוח חובה

ביטוח חובה הכרחי לעשות. ביטוח חובה מעניק כיסוי נזקי גוף לכולם: לנהג, לנוסעים ברכב ולהולכי רגל שהיו מעורבים בתאונה. מעבר להוצאות הרפואיות, הביטוח גם מכסה אחוזי נכות ואובדן כושר עבודה.

 

 

ביטוח מקיף

ביטוח זה מכסה נזקים שנגרמים לרכב בשל שורה ארוכה של תרחישים. כאן מדובר בביטוח שמכסה נזקים שנגרמו לרכב בשל מזג אוויר, שיטפון, נפילה של עצים, הפגנות, פריצה לרכב, שריפה, נזק שנגרם בשל תאונה (כולל טוטאלוס), גניבה וכדומה. מכאן שנהוג לעשות ביטוח שכזה רק אם הרכב בעל ערך. ביטוח מקיף מכסה את עלות הרכב בהתאם לשוויו ביום הפגיעה. כאן חשוב לדעת שניתן לבטל את הביטוח בכול נקודת זמן, ולקבל החזר ביחס למועד של פקיעת הביטוח. מה ביטוח מקיף אינו מכסה? בלאי טבעי או בלאי שנגרם בשל תחזוקה לקויה, ובנוסף שריטות ומכות קלות בפח.

ביטוח צד ג'

מדובר בתוספת לביטוח חובה. ביטוח צד ג' מעניק כיסוי לנזקים שגורמים לרכבים או לרכוש ששייך לאחרים. כך למשל אם פוגעים עם הרכב באופנוע או בחזית של חנות, ובכך מהווים נזק רב, הביטוח נכנס לפעולה. כמו כן, ישנן תוספות שניתן לרכוש בנפרד, כאלו שכן נוגעות לרכב שבבעלותכם. כאן מדובר בתיקון שמשות ומראות ואף בשירותי גרירה.

כיצד בוחרים ומהן העלויות?

כפי שניתן להתחיל להבין, ביטוח חובה הכרחי וביטוח צד ג' מאוד כדאי ולרוב בוחרים בו. באשר לביטוח מקיף, מאוד תלוי מהו הערך של הרכב . מהי אם כן סך העלות? ובכן כאן נמצא מספר אלמנטים שמשפיעים על העלות הסופית: תלוי מהו הערך של הרכב, מי היא חברת הביטוח, מהו הניסיון שלכם כנהגים, האם הפעלתם בעבר את הפוליסה, האם מבקשים להוסיף פרמטר שנוגע לביטול השתתפות עצמית, מהי שנת העלייה של הרכב על הכביש, האם מדובר בנהגים צעירים וכדומה. כמו כן, אפשרי לכלול כיסויים משלימים, כגון הספקת רכב חלופי בעת הצורך ושירותי גרירה. כאן נחזור ונחדד שחשוב להשוות ולרכוש פוליסה שמתאימה נקודתית עבורכם, וכל עוד נעזרים בטאץ' ביטוח אתם מסודרים.