אילו פוליסות ביטוח צריכה סוכנות רכב?

כל מי שרוכש רכב עושה ביטוח. ישנו ביטוח מקיף, ביטוח צד ג' וכמובן שגם ביטוח חובה. עם זאת, גם סוכנות רכב צריכה ביטוח, ופה נעצור להסביר באלו ביטוחים מוטב להתמקד. ובכן ראשית יש להסביר שכל עסק מחזיק במאפיינים מעט שונים, כאשר סוכנות רכב צריכה להתחשב במגוון תרחישים. תרחישים בהם הרכבים ניזוקים או נגנבים, העובדים נפגעים, מתחוללת שריפה וכדומה. מכאן שאם מחזיקים בסוכנות רכב, מוזמנים לעבור על הכיסויים הרלוונטיים ביותר.

בונים לבד את חבילת הביטוח הרצויה

חשוב לציין שכיום ביטוחים מותאמים אישית – אין צורך לרכוש חבילת ביטוחים מוכנה. באותו ריאיון עם אבנר הייזלר בדה מרקר (הייזלר נחשב כמומחה בתחום הביטוחים), הייזלר טרח לחדד שממש כפי שבדירת קבלן ניתן להטמיע שורה של שינויים, כך גם בתחום הביטוחים. בחבילת ביטוח עבור בית עסק ייעודי ניתן להכיל מגוון שינויים רצויים, ואף כיום ניתן לבנות את תמהיל הביטוח המתאים ביותר, בהתאם לשורה של שיקולים אישיים. עם זאת, מי שאינו בקיא בתחום עשוי לא להבין איזה ביטוח חשוב ואיזה ביטוח רק מהווה הוצאה מיותרת, ועל כן התייעצות עם איש מקצוע חשובה ביותר – מסייעת לעשות סדר.

הימנעו מכפל ביטוחים

טרם נעצור לציין אלו ביטוחים מומלצים, נעצור לציין שגם לאחר שבוחרים, ניתן לערוך מקצה שינויים, בהתאם לאופי העסק, היקף הלקוחות, אופי העבודה וכדומה. עוד ראוי לציין שחלק מהביטוחים עשויים להיות חופפים, כך שיש להימנע מתשלום מיותר, או כפי שמציין אבנר הייזלר בגלובס – לעתים חבילת ביטוחים מעניקה מענה ראוי: מונעת כפל ביטוחים ומציעה את הביטוחים הרלוונטיים ביותר. מכאן שאין לשלול על הסף חבילת ביטוחים ייעודית, אך כן יש לבחון אותה בקפידה.

אילו פוליסות ביטוח צריכה סוכנות רכב?

6 ביטוחים שכל סוכנות רכב צריכה לקחת בחשבון:

ביטוח סיכוני סייבר

אומנם סוכנות רכב עוסקת במכירת רכבים, ומקסימום מתעסקת עם טכנולוגיה מתקדמת שנוגעת לרכבים היברידיים, אך היא כן מתפעלת מערך לקוחות, מערך הזמנות, פרטים אישיים של לקוחות וכדומה. מכאן שאם השרתים או מערכות המידע יספגו נזק, חשוב ביותר שהחברה תהיה מכוסה עם כיסוי למחשבים, עם כיסוי הוצאות עבור פיצוי הלקוחות ועם כיסוי שנוגע לאובדן מידע אלקטרוני.

ביטוח אובדן רווחים

גם בתחום הרכבים יש תקופות יותר חזקת ויש תקופות שקשה לעבור. מכאן שחשוב ביותר לחשוב על היום בו אירוע כלשהו (או מצב כלשהו) יוביל לירידה קריטית במכירות.

ביטוח אש

אש בקלות עשויה לחרב עסק שלם. להפוך מכוניות יקרות ערך לערימת אשפה. מכאן שיש לוודא שעושים ביטוח אש שמכסה את המבנה ואת התכולה, כאשר באותה נשימה רצוי לשקול לשלב כיסוי עבור רעידת אדמה ומפגעים נוספים.

ביטוח רכוש

אחד מהביטוחים היותר חשובים עבור סוכנות רכב הוא ביטוח רכוש. ביטוח מסוג זה מכסה כל מה שנוגע לנזקי אש, פריצה והרס.

ביטוח חבויות

בעל עסק שמוכר רכבים אומנם אינו מוכר חתול בשק, אך גם בתחום כמו זה לקוחות מסוימים עשויים למצוא סיבה לתבוע את בית העסק, למשל בגין מכירה של רכב שמצב הבלמים שלו בעייתי. מכאן שחשוב ביותר לרכוש ביטוח חבויות – ביטוח שמגן מפני תביעות של לקוחות ועובדים. פה ראוי לציין נדבך משלים – ביטוח חבות מעבידים. ביטוח זה מגן מפני תביעות של עובדים, למשל בגין נזקים שנוגעים לאופי העבודה.

ביטוח רכוש במעבר

סוכנות רכב מעבירה לא מעט רכבים, אל ומאולם התצוגה. מכאן שביטוח מעין זה מכסה נזק שעשוי להיגרם תוך כדי.

לסיכום

עבור עסקים כגון סוכנות רכבים יש לא מעט הצעות רלוונטיות בתחום הביטוחים – ביחרו בקפידה. התייעצו, ביחנו את הנתונים האישיים ואל תישארו לא מכוסים.