מחשוב בענן לסוכנויות רכב: למה אתם צריכים את זה?

בניהול סוכנות רכב, כמו בניהול כל עסק כיום, אי אפשר שלא להשתמש במחשוב לסוגיו השונים. מחד, מדובר באילוץ – עסקים חייבים לתקשר בצורות ממוחשבות (אימייל, תוכנות מסרים מידיים, רשתות חברתיות, שיחות וידאו דרך האינטרנט ועוד). מאידך, המחשוב מספק מפתח להתייעלות ואפילו להשגת פריצת דרך ויתרון עסקי, ביחס למתחריכם. בשנים האחרונות הופיעו בתחום המחשוב מושג חדש, שכיום כבר נמצא ממש במרכז הבמה ואף עסק לא יכול להתעלם ממנו: "מחשוב ענן". מה זה אומר בפועל? וכיצד שירותי ענן עשויים לסייע מאוד לסוכנויות רכב?

מהם שירותי מחשוב ענן?

שירותי ענן, הם בפשטות שכירת שירותי מחשוב, לשימוש מרחוק. זאת, במקום שתספקו שירותים אלה לעצמכם. לדוגמה: במקום לרכוש תוכנת ERP יקרה, תוכלו לשכור גישה מרחוק לתוכנה כזו מספק כמו חברת GNS, בתשלום חודשי נוח וקבוע. לגישה זו יתרונות רבים, בהם חסכון משאבים ניכר, גמישות רבה ועוד.

מחשוב בענן לסוכנויות רכב: למה אתם צריכים את זה?

כמה דוגמאות בולטות לשירותי כאלה

ישנו מגוון רחב מאוד של שירותי ענן כיום. למעשה, כמעט כל סוג של כלי עזר מחשובי קלאסי, זמין כיום גם בגרסת שירות ענן. עסקים שונים צורכים שירותים מסוגים שונים, בהתאם לתחום עיסוקם, אופי העסק, גודלו ופרמטרים רבים נוספים. עבור סוכנויות רכב, אלה עשויים להיות כמה דוגמאות שימושיות לשירותים כאלה:

שרתים כשרות

שרתים הם סוס העבודה הבסיסי של המחשוב בעסקים. אלה הם מחשבים עוצמתיים, אשר ניתן להפעיל על גביהם כל מה שדרוש לכם. מדובר בחומרה בסיסית מאוד לעסקים וכיום היא לא חייבת להיות בתוך העסק עצמו – ניתן לצרוך זאת כשירות ענן. מדובר בהקשר זה על Virtual Private Servers אשר מסתגלים באופן גמיש, לדרישות משאבים משתנות. למעשה, ניתן לשכור עבורכם ממש חוות שרתים שלמה.

אחסון וגיבוי

כשם ששרתים הם רכיב בסיסי בחומרת מחשוב עסקי, כך אחסון וגיבוי הם יכולות תוכנה בסיסיות עבורם. מחשוב נדרש במבט על, בכדי לנהל מידע ותהליכי עבודה. בהקשר המידע, יש לסוכנות רכב ממוצעת היקפי מידע גדולים לנהל והם מצטברים בכל יום, לצד שינוי רב במידע הקיים. את כל זה, צריך לאחסן באופן אמין וגם לגבות. גם יכולות אלה זמינות כשירות ענן.

הבטחת ביצועים מיטביים

ככל שיש לסוכנות רכב מחשוב פנימי, כך היא זקוקה לאגף מחשוב ומנהל מחשוב פנימיים ועתירי תקציב. אלה יטפלו בין השאר, בניטור מערכות המחשוב והבטחת תקינותן (ובכך, הבטחת תקינות הפעילות העסקית אשר מבוססת עליהן). במחשוב ענן, ניתן לשכור גם שירותי עזר מסוג זה. שירות Network Operations Center יכול לנטר את תשתיות המחשוב בענן שלכם באופן רצוף ולהגיב במהירות לחריגות. במקביל, תוכלו לשכור שירותי ענן ספציפיים, אשר מסייעים לשפר ביצועי שרתים, אם זה שירותי Load Balancing או CDN (Content Delivery Network).

אבטחה

אבטחת המחשוב משמעותית מאוד כיום לכל עסק. אפילו סוכנות רכב צנועה בגודל קטן או בינוני, צריכה להיזהר בהקשר זה. דוגמה לשירות אבטחה בענן, עשויה להיות פיירוול בענן. דוגמה נוספת, הוא שירות אנטי DDoS להגנת אתרכם ממתקפות מסוג Distributed Denial of Service. התקפה כזו, מציפה אתרים בפניות מלאכותיות, בכדי ליצור פקק תנועה בכניסה לאתר, כחלק ממתקפה רחבה יותר (לצרכי סחיטה למשל). בעתיד, אולי אפילו נשמע על אבטחת הרכב עצמו מפני מתקפות סייבר, תרחיש לא סביר בטווח הקרוב אבל אולי בעתיד הרחוק.

לסיכום

באיזו מידה אתם צריכים שירותי ענן, זו היא שאלה שהתשובה עליה תלויה בכם ספציפית. מה שבטוח – סביר שכדאי לכם לצרוך לפחות כמה שירותי ענן ובטוח שכדאי לכם מאוד, להכיר נושא זה היטב.