מעוניינים בשער חשמלי לחניית הרכב שלכם? כל מה שצריך לדעת על סוגי שערים

אם אתם מעוניינים להתקין שער חשמלי לחנייה שלכם ולא יודעים איפה מתחילים, הגעתם למקום הנכון. במאמר הבא נציג את סוגי השערים החשמליים הנפוצים ונבדוק כמה הם עולים.

שער כנף חשמלי

שער כנף חשמלי הוא שער שנפוץ במיוחד בבתים פרטיים שבהם אין מספיק מקום על מנת להתקין שער הזזה. מדובר בשער שעשוי ברוב המקרים מאלומיניום, פלדה או ברזל והפתיחה שלו מתבצעת על גבי ציר ייעודי באמצעות שלט. את הצד של הפתיחה אתם יכולים לבחור לפי הצרכים שלכם, ניתן לפתוח אותו כלפי חוץ ופנים לפי הנוחות שלכם. ביחס לשער ההזזה שער הכנף קל יותר והוא מגיע במגוון עיצובים ותוכלו אפילו לשלב בדוגמא שלכם זכוכית ועץ. את המנוע של השער יש לבחור בהתאם למשקל שלו ולתדירות השימוש בו, על זה תצטרכו כמובן להתייעץ עם גורם מקצועי שמנוסה בתחום. אפשר למצוא מנועים לשערי כנף חשמליים באתר somfy, מנועים איכותיים ואמינים שישרתו אתכם לאורך שנים.

שער הרמה חשמלי

שער הרמה חשמלי הוא שער שבנוי משלבים של אלומיניום או ברזל והוא מתרומם מעלה באמצעות מנוע חשמלי. יש שני סוגים של שערי הרמה חשמליים, שער גלילה ושער מלא. שער גלילה נפתח כלפי מעלה ממש כמו תריס גלילה, שלב אחר שלב. שער מלא הוא שער שנפתח כלפי מעלה כיחידה אחת, כל הכנף פשוט מתרוממת מעלה. שער הרמה מתאים במיוחד עבור מקומות עם כניסה צרה, הם קלים ונוחים לתפעול והיתרון המרכזי שלהם בא לידי ביטוי בכך שהם שקטים מאד. גם שער ההרמה מגיע במגוון דוגמאות וצבעים ומבחינתכם כלקוחות זו חגיגה של ממש.

שער הזזה חשמלי

שער הזזה חשמלי הוא שער כבד מאד שבנוי ברוב המקרים מסורגי פלדה כבדים. השער עצמו נפתח הצידה על גבי מסילה ייעודית ונכנס אל תוך נישה בתוך הקיר. השער הזה מתאים במיוחד לחניונים ציבוריים גדולים או לכאלה שממוקמים במגדלי מגורים גבוהים. מכיוון שהוא כבד מאוד, יש צורך במנוע מאד חזק על מנת לפתוח אותו. הוא מגיע במגוון רחב של עיצובים ופרזולים, אך מכיוון שמדובר בחומר מאסיבי מאד השער הזה נחשב לפחות יפה ביחס לשערי הרמה או כנף.

מעוניינים בשער חשמלי לחניית הרכב שלכם? כל מה שצריך לדעת על סוגי שערים

שער הזזה קונוזולי

שער הזזה קונוזולי נקרא גם שער מרחף, מכיוון שהוא לא נפתח על גבי מסילות. מדובר בשער יפה שמוגבה מעל פני השטח ופשוט מרחף באוויר. הוא נפתח לצד על ידי מסילה צדדית ולכן נדרש מנוע חזק במיוחד על מנת לפתוח אותו. השער הזה מתאים במיוחד לכניסה לבית, לחנייה של רכב, מפעלים,  מוסדות שונים ואפילו בכניסה ליישובים. בנוסף, הוא מתאים במיוחד למקומות שבהם הקרקע אינה ישרה מכיוון שהוא מרחף באוויר.

כמה עולה להתקין שער חשמלי לחנייה?

עלות התקנת שער חשמלי לחנייה נעה בין 1200-500 שקלים לדגם הבסיסי. חשוב לציין כי המחיר למ”ר, כולל הרכבה לשער הזזה, שער כנף או שער דו כנפי ואינו כולל את המנוע והאביזרים הנלווים. עלות התקנת שער הרמה בסיסי נעה בין 1700-700 שקלים. המחיר מתייחס למ”ר, כולל הרכבה לשער הזזה, שער כנף או שער דו כנפי ואינו כולל את המנוע והאביזרים הנלווים. חשוב לציין שהמחירים הללו הם מחירים כלליים ועל מנת לקבל הצעת מחיר מבוססת אתם צריכים להזמין את בעל המקצוע אליכם.

לסיכום

אומנם בחירת סוג השער החשמלי לחנייה שלכם היא משימה קצת מורכבת ולכן אנחנו ממליצים לכם להתייעץ עם גורם מקצועי לפני שאתם ממהרים לבצע את הבחירה.