איך לעשן ברכב מבלי שיהיה ריח של עישון?

רבים אוהבים לעשן. אוהבים את התחושה, את הזווית של הסיגריה בין האצבעות, את העשן שיוצא החוצה, את ההפסקה שהסיגריה יוצרת ובאופן כללי את שלל המנהגים שפיתחנו לצד הסיגריה. עם זאת, בכול הנוגע לריח, קשה למצוא אנשים שמתמוגגים מהריח שנתפס בבגדים, כאשר הריח שנדבק לריפוד שברכב מהווה מטרד של ממש, במיוחד אם מסיעים אנשים נוספים, ולו ילדים. אם כן מה עושים? מבינים שאם רק מעט משנים הרגלים, ניתן להמשיך לעשן ברכב ובו זמנית להיפטר (ואף לגמרי להימנע) מריח הלוואי. כיצד? להלן כמה רעיונות:

לעשן ברכב

סיגריה אלקטרונית

סיגריה אלקטרונית היא ללא ספק אחד הפיתוחים החשובים של העשור האחרון. מדובר בסיגריה שאינה שורפת דבר, אלא רק מאדה את הניקוטין (שמצוי במינון יחסית נמוך) ומונעת שריפה של מגוון מזיקים נוספים שמצויים בסיגריה הרגילה. מכאן שלאורך השנים יצאו מספר דגמים, אך סיגריה ג'ול התעלתה על כולם – הצליחה להטמיע את המהפך הרצוי – למשוך אנשים רבים לזנוח את הסיגריה הרגילה ולעבור לסיגריה אלקטרונית, עובדה שראשית כל מסייעת להפחית ברמת הניקוטין (משמע מסייעת להיות יותר בריאים) ובנוסף חוסכת את ריחות הלוואי, אינה מכתימה את השיניים ואף אינה מפזרת אדי ניקוטין באוויר. מכאן שאם מבקשים לנהוג ותוך כדי לעשן, דעו שמהיום ניתן, ואף מבלי שמישהו אחר מלבדכם יהיה מודע לכך.

אמצעים משלימים

אם אתם ממש רוצים לעשן ברכב, אך גם ממש לא רוצים שריח הסיגריה ייתפס בריפוד המושבים, פשוט השקיעו מעט זמן (וכסף). בירור מהיר מעלה שיש מגוון מוצרים שמיועדים עבור העברת הריח שנטמע בריפוד. כך למשל מוטב להכיר את המוצרים "פאבריז", sunrise , blue dreams וכדומה. מומלץ לנסות כמה על מנת להבין מה עובד יותר טוב ואיזה ריח יותר נעים מבחינתכם. עם זאת, קחו בחשבון שריח הסיגריה לא ייעלם לגמרי, אלא רק יטשטש ויוסיף נדבך של ריחות מלאכותיים (והרבה יותר טובים).

כיוון הרוח

נשמע טיפשי, אך אם מבקשים לעשן ברכב מבלי להשאיר לכך עדות, יש להתחשב בכיוון הרוח – לוודא שהיא מגיעה מאחוריכם. לשם כך צריך לסנכרן בין זמן העישון למיקום הרכב, כאשר אם הרכב במצב נסיעה, רצוי לפתוח את כל החלונות ולהשאיר אותם פתוחים לפחות כעשר דקות לאחר סיום הסיגריה.

שיטות של סטלנים

לאחר שסקרנו מגון דרכים סטנדרטיות, נעבור לבחון כמה דרכים יותר אזוטריות, אך שאם מקפידים על השלבים, הן ללא ספק עובדות – ולו עבור עישון ג'וינט. שיטה אחת היא להיעזר בנייר של מייבש (נייר ריחני) וגליל נייר טואלט ריק. יש לדחוס את נייר המייבש ככדור אל תוך הגליל הריק ובאמצעות נייר מייבש נוסף וגומייה משרדית לסגור את קצה הגליל. מכאן שיצרנו מעין פילטר ביתי וריחני במיוחד. מה עתה? כל עוד אינכם הנהג, ניתן לעשן דרך הפתח הפנוי של הגליל וליהנות מריח נעים. עוד אופציה דומה, אך הרבה פחות מסורבלת, היא לרכוש מוצר ייעודי כגון SmokeBuddy ולנטרל באמצעותו את הריחות.

חומר למחשבה

לסיכום נציין שסיגריה אלקטרונית מהווה את הפתרון הטוב ביותר וכל שאר הפתרונות דורשים יותר התעסקות ומובילים לתוצאות פחות משמעותיות. אם אתם לא מוכנים לוותר על הסיגריה הרגילה שלכם, פשוט וותרו על עישון ברכב. קחו בחשבון שאם לא מקפידים לטפל בריח, גם מעיקים על שאר הנוסעים וגם בבוא היום תתקשו למכור את הרכב, וזאת כי כיום לפני רכישה נהוג לשאול אם עישנו ברכב. חומר לחשבה.