איך בוחרים ביטוח רכב

אם עד עכשיו לא הייתם צריכים להתעסק עם ביטוח רכב, בין אם ההורים טיפלו בביטוח בעבורכם או אם טרם רכשתם רכב, הרי שהגיע הרגע – הרגע בו קניתם את הרכב הראשון שלכם. כשההתרגשות כה גדולה, מוטב שתדעו איך לבחור ביטוח רכב על הצד הטוב ביותר. חשוב לדעת כי ביטוח רכב הוא ביטוח שחובה לרכוש, כשהדבר מוגדר בחוק ואין עליו עוררין. לכן, חשוב לעשות את כל הבדיקות המקיפות לפני שחותמים בחברת ביטוח, זאת בכדי לשמור על ביטחונכם האישי והכלכלי.

ביטוח רכב

בדיקה שנתית

כשאתם עומדים לבצע בדיקת מחירים של חברות הביטוח השונות, וודאו שאתם מקבלים את העסקה הכי טובה ומשתלמת בעבורכם. קיימים אתרים שעושים השוואות מחירים אובייקטיבית בהתאם לקריטריונים של הביטוח הרצוי. כמו כן, בדקו את דירוג חברות הביטוח. מדי שנה יוצא דוח על פעילות החברות, בה ניתן לדעת איזו מבין החברות משגשגת במיוחד. חברות ביטוח המדורגות במקום גבוה, נמצאות שם מסיבה מסוימת, לפיכך, כדאי לבדוק מה יש להן להציע.

פרמיה? מה זה אומר?

פרמיה היא למעשה גודל התשלום אותו אתם משקיעים בביטוח הרכב שלכם. הפרמיה נמדדת לפי גובה ההשתתפות שלכם, רמת הסיכון שלכם ואיכות הרכב. כך שאם תשקיעו כסף רב בתחילת הדרך, ההשתתפות האישית שלכם במקרה של תאונת דרכים תהיה נמוכה מאוד.

וודאו שיש לכם אפשרות לכסות את ההוצאות

במקרה של נזקי גוף ו\או רכוש, חשוב לדאוג ולוודא שיש לכם את האמצעים החיוניים על מנת לכסות את ההוצאות הנלוות. ההמלצה הרווחת היא שמדי חודש תחסכו סכום סמלי, ושמרו אותו בצד. זאת בכדי שתוכלו לכסות את החוב במקרה של תאונה, ולהימנע מפגיעה כלכלית משמעותית.

משהו בחייכם משתנה?

על כל שינוי שחל בחייכם – עדכנו את סוכן הביטוח! ביטוח רכב אמנם נחתם מהרגע שבו אתם מקבלים את הרכב לידיים, אך אין זה אומר שהוא קבוע. אם סיימתם במקום עבודה אחד והתחלתם לעבוד מהבית למשל, עדכנו את סוכן הביטוח שהשימוש ברכב ירד באופן משמעותי. שימו לב: הדבר יכול לשנות את הפרמיה.

מוסך מורשה

בררו עם חברת הביטוח אודות מוסכים אשר עובדים עמם בשיוף פעולה. קיימים מוסכים שמעניקים שירות ללקוחות של חברות הביטוח במחירים זולים ונגישים. כמו גן, אך אין זה אומר שזה כפוף לחוק.

טיפ: בדקו כי כל חלקי החילוף המותקנים ברכבכם, הם בסטנדרט הבטיחות המוגדר כחוק.

במעמד הקנייה

במעמד קניית הרכב, בקשו לראות את מבחני ההתנגשות של הרכב הרצוי. לסוכן הרכב צריכה להיות חוברת מידע אודות הרכבים השונים, לכן אל תהססו לבקש את המידע הנחוץ לכם. כמו כן, אם אתם מעוניינים בקריאה מעמיקה יותר, תמיד תוכלו לחפש מידע רלוונטי באינטרנט. כל המידע קיים ונגיש בעבורכם.

היזהרו מהונאות

לעיתים, תאונת דרכים יכולה להוציא את הצד המכוער באדם, ולו בשל התנהגות שנובעת מכעס רגעי. אם אתם מעורבים בתאונה, צלמו הכל מהרגע הראשון. כך, גם אם תתקבל נגדכם תביעה, יהיו ברשותכם ראיות ותיעוד אודות האירוע.

כשביטוח רכב מחייב על פי החוק, הדבר מפשט לכם את הדברים, ולו במעט. כל מה שצריך לעשות זה למצוא את הביטוח המתאים לכם באופן אינדיבידואלי. אותה חברת ביטוח יכולה לתת הצעות מחיר שונות לחלוטין עבורכם ועבור אדם אחר. זה היופי של ביטוח רכב, הוא מתייחס אישית ורק אליכם. בהצלחה!